Cięcie laserem 2D

Usługa oparta na pracy innowacyjnej wycinarki – LASER MAZAK 510 MK II 4KW

 

Posiadana nowoczesna linia technologiczna z napędami liniowymi, inteligentnymi systemami nadzoru oraz systemem załadowczo-rozładunkowym, składająca się z wycinarki laserowej, wykorzystuje najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania w dziedzinie techniki i technologii laserowego cięcia blach. Organizacja procesów wytwarzania skraca do minimum czas przygotowania elementów.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej znakomitej oferty – Cięcie laserem Kraków.

Możliwości wycinarki LASER MAZAK HTX 510 MK II 4KW uwzględniają wymogi elastycznej produkcji – wycinania różnych elementów o złożonych kształtach, zmiany asortymentu wycinanych elementów – precyzję wykonania, wysokie wymagania dokładności i jakości powierzchni, dlatego też wybór technologii cięcia laserowego jest w chwili obecnej wyborem optymalnym.

HYPER TURBO-X 510

Projekt: „Wzrost konkurencyjności firmy BIGA-STAL poprzez zakup innowacyjnej maszyny do cięcia laserem” w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Nr. umowy : MRPO.02.01.01-12-1-0072-54-08
kwota dofinansowania: 672 000,00 zł

Wybrane parametry techniczne

Innowacyjność procesowa przejawia się przede wszystkim w zastosowaniu:

  • technologii cięcia wiązką lasera o wysokiej wydajności i precyzji dzięki zastosowaniu napędów liniowych,
  • precyzyjnego i szybkiego sterowania numerycznego CNC umożliwiającego programowanie interaktywne wraz z komputerowym oprogramowaniem CAD/CAM,
  • systemu załadowczo-rozładunkowego pozwalającego na kompleksową automatyzację produkcji,
  • inteligentnych systemów nadzoru i kontroli, min. kamery CCD.

Wycinarka laserowa wyposażona jest w najnowszej generacji napędy liniowe zapewniające bardzo dużą dokładność pozycjonowania, a przede wszystkim szybkość przemieszczeń. W rezultacie pozwala to na prawie 10-krotne zwiększenie wydajności produkcji w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.

Na podniesienie dokładności i jakości cięcia laserem wpływa system bezdotykowej regulacji odległości dyszy od materiału.

Automatyczne ustawienie i pomiar położenia punktu ogniskowego zmniejsza możliwość popełnienia błędu podczas obsługi.

Wyposażenie najnowsze, innowacyjne sterowanie, które charakteryzuje się dokładnością, precyzją cięcia i dużą wydajnością umożliwia świadczenie usług cięcia laserem na bardzo wysokim poziomie za przystępną cenę.

Grubość cięcia materiału/Parametry robocze:

  • Stal konstrukcyjna do 25 mm
  • Stal nierdzewna do 12 mm 1525 mm x 3050 mm
  • Aluminium do 10 mm