Cięcie laserem 3D

Nowość w naszej ofercie – LASER 3D Space Gear Mk II

 

SPACE GEAR wyróżnia się wyjątkowo szerokim zakresem cięcia, od blach płaskich aż po detale sześcienne – wycięte może zostać wszystko. 64-bitowe sterowanie CNC w połączeniu z wyjątkowo odporną konstrukcją umożliwiają dużą szybkość cięcia blach płaskich. Kompaktowa głowica tnąca została przystosowana w taki sposób, aby w czasie cięcia detali sześciennych istniało jedynie minimalne ryzyko zderzenia elementów obrabianych.

SPACE GEAR 48 Mk II

Projekt: Podniesienie konkurencyjności firmy BIGA-STAL poprzez zakup innowacyjnej maszyny do obróbki laserem w systemie 3D w ramach Małopolskiego Regionalnego Progrmau Operacyjnego na lata 2007-2013.

Nr. umowy: MRPO.02.01.01-12-8-0373-1295-11

Kwota dofinansowania: 904 000,00 zł

Usługa oparta na pracy innowacyjnej wycinarki (LASER MAZAK 510 MK II 4KW)

Posiadana nowoczesna linia technologiczna z napędami liniowymi, inteligentnymi systemami nadzoru oraz systemem załadowczo-rozładunkowym, składająca się z wycinarki laserowej, wykorzystuje najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania w dziedzinie techniki i technologii laserowego cięcia blach. Organizacja procesów wytwarzania skraca do minimum czas przygotowania elementów.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej znakomitej oferty – Cięcie laserem Kraków.

Wszechstronność urządzenia pozwala na sprawne wykonywanie skosów spawalniczych na elementach stalowych, czyli tzw. ukosowanie blach.

Możliwości wycinarki LASER MAZAK HTX 510 MK II 4KW uwzględniają wymogi elastycznej produkcji – wycinania różnych elementów o złożonych kształtach, zmiany asortymentu wycinanych elementów – precyzję wykonania, wysokie wymagania dokładności i jakości powierzchni, dlatego też wybór technologii cięcia laserowego jest w chwili obecnej wyborem optymalnym.

Innowacyjność procesowa przejawia się przede wszystkim w zastosowaniu:

  • technologii cięcia wiązką lasera o wysokiej wydajności i precyzji dzięki zastosowaniu napędów liniowych,
  • precyzyjnego i szybkiego sterowania numerycznego CNC umożliwiającego programowanie interaktywne wraz z komputerowym oprogramowaniem CAD/CAM,
  • systemu załadowczo-rozładunkowego pozwalającego na kompleksową automatyzację produkcji,
  • inteligentnych systemów nadzoru i kontroli, min. kamery CCD.

Wycinarka laserowa wyposażona jest w najnowszej generacji napędy liniowe zapewniające bardzo dużą dokładność pozycjonowania, a przede wszystkim szybkość przemieszczeń. W rezultacie pozwala to na prawie 10-krotne zwiększenie wydajności produkcji w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.

Na podniesienie dokładności i jakości cięcia laserem wpływa system bezdotykowej regulacji odległości dyszy od materiału.

Automatyczne ustawienie i pomiar położenia punktu ogniskowego zmniejsza możliwość popełnienia błędu podczas obsługi.

Wyposażenie najnowsze, innowacyjne sterowanie, które charakteryzuje się dokładnością, precyzją cięcia i dużą wydajnością umożliwia świadczenie usług cięcia laserem na bardzo wysokim poziomie za przystępną cenę.

Grubość cięcia materiału/Parametry robocze:

  • Stal konstrukcyjna do 25 mm
  • Stal nierdzewna do 12 mm 1525 mm x 3050 mm
  • Aluminium do 10 mm