Ukosowanie blach

Innowacyjna maszyna do obróbki laserem w 3D – Space Gear 510 Mk II posiada szereg zastosowań. Jednym z nich jest ukosowanie blach.

 

W procesie ukosowania blach wiązka lasera tnie blachę pod odpowiednim kątem, wykonując wymagane skosy spawalnicze. Ukosowanie blach wykonuje się w celu przygotowania elementów (wypałek z lasera) do precyzyjnego spawania. Wykorzystanie lasera 3D gwarantuje dużą dokładność oraz gładką powierzchnię cięcia. Odpowiednie przygotowanie krawędzi blach przeznaczonych do spawania znacząco wpływa na parametry techniczne spoin, a przez to na ostateczną jakość i wytrzymałość produktu końcowego.

Do atutów lasera 3D Space Gear 510 Mk II należy m.in.:
– precyzja cięcia
– szybkość i wydajność produkcji
– doskonała jakość powierzchni
– innowacyjny system sterowania numerycznego CNC
– solidna konstrukcja
– długa żywotność

Wybrane parametry techniczne związane z procesem ukosowania blach:
– Moc lasera: 4kW
– Grubość blach: 3-15 mm
– Kąt cięcia: 0-47 stopni

Odbiorcami usług laserowego ukosowania blach mogą być producenci maszyn budowlanych, urządzeń przemysłowych (np. Liebherr, Caterpillar), a także hal fabrycznych (np. Ruukki).
Zastosowanie najnowszej generacji maszyny do obróbki laserem w 3D zapewnia sprawne przygotowywanie krawędzi elementów stalowych do spawania, czyli ukosowanie blach. Na uwagę zasługuje profesjonalizm realizowanych usług oraz konkurencyjne ceny.