biga_logo

Cięcie laserowe i plazmowe

Laser Mazak Optiplex Fiber III 8KW

 • cięcie stali konstrukcyjnej do grubości 25mm azotem i tlenem
 • cięcie stali nierdzewnej i aluminium do grubości 15mm azotem
 • wymiary robocze 1500x3000mm

 

Laser Mazak 2D/3D Space Gear 510 MK II

 • cięcie stali konstrukcyjnej 2D do grubości 15mm azotem i tlenem
 • cięcie stali konstrukcyjnej 3D (ukosowanie) do grubości 15mm
 • cięcie rur do fi 200mm i profili do wysokości 180mm
 • wymiary robocze 1530x3050mm

Plazma Dynamic X-PRO 2D

 

 • przepalanie stali konstrukcyjnej do 40mm
 • cięcie stali konstrukcyjnej do 50mm
 • wymiary robocze 2000x6000mm

Cięcie laserem i plazmą

Plazmowe i laserowe cięcie blach to usługi oparte na innowacyjnych urządzeniach, takich jak: Plazma Dynamic X-PRO 2D, Laser Mazak Optiplex Fiber III 8KW oraz Laser Mazak 2D/3D Space Gear 510 MK II.

Posiadana nowoczesna linia technologiczna z napędami liniowymi, inteligentnymi systemami nadzoru, składająca się z wycinarki laserowej, wykorzystuje najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania w dziedzinie techniki i technologii laserowego cięcia blach. Organizacja procesów wytwarzania skraca do minimum czas przygotowania elementów.

Możliwości oferowanych wycinarek uwzględniają wymogi elastycznej produkcji – wycinania różnych elementów o złożonych kształtach, zmiany asortymentu wycinanych elementów – precyzję wykonania, wysokie wymagania dokładności i jakości powierzchni, dlatego też wybór technologii cięcia laserem jest w chwili obecnej wyborem optymalnym.

Innowacyjność procesowa przejawia się przede wszystkim w zastosowaniu:

 • technologii cięcia wiązką lasera o wysokiej wydajności i precyzji dzięki zastosowaniu napędów liniowych,
 • precyzyjnego i szybkiego sterowania numerycznego CNC umożliwiającego programowanie interaktywne wraz z komputerowym oprogramowaniem CAD/CAM,
 • inteligentnych systemów nadzoru i kontroli, min. kamery CCD.

Wycinarka laserowa wyposażona jest w najnowszej generacji napędy liniowe zapewniające bardzo dużą dokładność pozycjonowania, a przede wszystkim szybkość przemieszczeń. W rezultacie pozwala to na prawie 10-krotne zwiększenie wydajności produkcji w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.

Na podniesienie dokładności i jakości cięcia laserem wpływa system bezdotykowej regulacji odległości dyszy od materiału. Automatyczne ustawienie i pomiar położenia punktu ogniskowego zmniejsza możliwość popełnienia błędu podczas obsługi. Innowacyjny system  sterowania oraz wysoka wydajność urządzeń umożliwia świadczenie usług cięcia laserem na bardzo wysokim poziomie za przystępną cenę.

Ukosowanie blach

Zastosowanie innowacyjnego lasera 3D zapewnia sprawne przygotowywanie krawędzi elementów stalowych do spawania, czyli ukosowanie blach. W procesie ukosowania blach wiązka lasera tnie blachę pod odpowiednim kątem, wykonując wymagane skosy spawalnicze. Ukosowanie wykonuje się w celu przygotowania elementów (wypałek z lasera) do precyzyjnego spawania. Wykorzystanie lasera 3D gwarantuje dużą dokładność oraz gładką powierzchnię cięcia. Odpowiednie przygotowanie krawędzi blach przeznaczonych do spawania znacząco wpływa na parametry techniczne spoin, a przez to na ostateczną jakość i wytrzymałość produktu końcowego.

Odbiorcami usług laserowego ukosowania blach mogą być producenci maszyn budowlanych, urządzeń przemysłowych, a także hal fabrycznych. Na uwagę zasługuje profesjonalizm realizowanych usług oraz konkurencyjne ceny. Zapraszamy także do skorzystania z naszych pozostałych usług, w tym m.in. gięcia blach czy frezowania i toczenia.

pl_PL